Home > ZKSVD370DS >
ZKSVD370DS Compact Cutting Machine Drawer Style Paper Tray for Easy Loading and Flexible Operation
Hefei Anycut CNC Equipment Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Anycut
Model Number : ZKSVD370DS
Certification : CE/FCC/RoHS
Place of Origin : Shenzhen
MOQ : 1 piece
Payment Terms : T/T,Western Union
Supply Ability : 1-4 pieces:2days ;5-30 pieces:2-15 days;30-100 pieces:20 days
Delivery Time : 20-30 work days
Packaging Details : L 890mm*W 580mm*H 570mm
Custom OEM/ODM : Fully customizable Label Printer - OEM/ODM Services Available
Servo motor : High speed servo motor
Auto contour cut : Automatically contour cutting camera
Positioning mode : Qr code/Dot/Right angle
Blade type : Double heads rowland blade
Suitable cutting material : Self-adhesive sticker/coated paper/PVC
Cutting system : Dual-Head Oscillating Blade with Servo Motor Drive
Media capacity : 370 mm max feed width, supports up to 450gsm thick materials (cardboard, PVC)
Cutting performance : 1600 mm/s speed, ±0.01 mm accuracy, 0.082 mm repeatability
Footprint : Compact benchtop (845×475×370 mm) with drawer-style paper collection tray
Contact Now
Anycut A3/A4 Sticker Label Cutting Machine with Double Head Full Kiss Cut Drawer-style Paper Tray
The ZKSVD370DS High-Speed Servo Motor Cutting Machine :
Dual-Head Servo-Driven Precision
QR Code Auto-Path Recognition
1600 mm/s Blazing Cutting Speed
Drawer-Style Paper Tray
2000g Heavy-Duty Cutting Force
Global Ready Connectivity
100V-240V auto-adaptive power + Wi-Fi/USB/U-disk/LAN connectivity works seamlessly in any country, perfect for international print shops.
Intuitive 4.3-inch Touchscreen
Compact Benchtop Design
MODEL ZKSVD370DS
Max. media width 370mm
Max. cutting width 340mm
Auto contour cut Camera (automatically contour cutting)
Control panel 4.3inch touch screen
Motor High speed servo motor
Positoning mode Qr code/Dot/Right angle
Number of heads 2
Blade type Rowland blade
Packing size L 890mm*W 580mm*H 570mm
Machine size L 768mm*W 455mm*H 336mm
Gross/Net weight 47kgs/42kgs
Cutting accuracy +/- 0.01mm
Repeatability 0.082mm
Max.material thickness 450gsm
Max. cutting speed 1600mm/s
Max.force 1600g
Connect or interface USB cable/Udisk/web cable/WIFI
Power ﹤150w
Working environment ﹢5℃-﹢35℃